(scroll down for English)

Soolo, mis ühendab tsirkuse, visuaalkunsti, klassikalise muusika ja luule. “Ahelad” räägib loost õppimaks end aktsepteerima ja armastama.Kiht-kihilt koorib „Ahelad” maha hägu ja kaevub roiskunud valusse, leides sealt puutumata ilu… Et näha kõiki värve, mis varjatud, et kuulda kõiki sõnu, mis salatud.

Autor ja esitaja Grete Gross lavastusest:
“Lavastus “Ahelad” on eneseotsing ja võitlus iseendaga või kui teekond: kõigepealt vangisolemine, jõudmine allasurutud tunneteni nagu viha, häbi, valu, siis nende tunnete vastuvõtmine ja nendega leppimine, tabula rasa, tagasi algusesse jõudmine ja viimaks valge kanga kõikide elu värvidega katmine.”

Autor ja esitaja Grete Gross. Tuleb esitamisele koos muusikuteha Johan Randvere (klaveril) ja Johanna Randvere (tšellol)

Soovitatav vanus: 10+

Kestvus: 40’

Grete Gross on artist, kes otsib võimalusi rääkimaks endale olulistel teemadel viisil, mis teda kõige paremini teenib – olgu selleks lendamine kõrgustes, mõtete sõnadena kirjapanek, luule rütmi ja meloodiaga mängimine, musitseerimine või midagi muud… Iga hetk, liigutus, materjal, kujund, värv võib kanda endas tohutut lugu ja tarkust… Grete ülesandeks on olla peegeldajaks ja lasta vaatajal märgata liikumisi nende sees ja väljas.

Grete on lõpetanud SaSak Tsirkusekooli Soomes 2015 aatal, sellest saadik on ta loonud ja esitanud mitmeid soolo- ja grupilavastusi nagu näiteks “Igavikuline õhtusöök” (Big Wolf Company),”Lagrits ja sidrunid” (Duo Homeles Moreles), soololavastus Elina, Drüaad jpm.

Koduleht

Facebooki leht

Instagram

///

Solo, which combines circus, visual art and poetry. “Confines” tells a story of the journey of learning to accept and love oneself. Layer by layer, it peels off the sham, digs into the rotten debris and finds the greatest beauty suppressed by shame. To see all the colours hidden so well, to hear all the words, whispered so still.

The performance is about looking for oneself and battling with it on that journey. It’s imprisonment, then reaching such suppressed feelings as anger, shame and pain, and then accepting those feelings. Followed by tabula rasa, finding oneself at a beginning once more ja then finally covering the white canvas with all life’s colours.

Directed and performed by Grete Gross, accompanied by a pianist and cellist (various performers).

Recommended age target: 10+

Duration: approx. 40’

Grete14

Grete Gross is an artist, seeking for ways of talking on subjects that matter in the best way she can – whether it is when flying high on the aerial hammock, putting down thoughts in text, playing with the rhythm and melody of poetry; combining visual art, seeking for the music that resonates the best, preferably played live, finding it’s harmony with the performer. Every movement can tell a story, every material, space, shape… Grete is there to reflect and let the audience to notice, things out- and inside of themselves.

Grete has finished SaSak Circus Education in Finland in 2015, since then she has been performing in various solo- and group-performances, such as “Eternal Dinner” by Big Wolf Company, solo performance “Elina”, duo Homeles Moreles “Liquorice and Lemons” and many more.

Homepage

Facebook page

Instagram